• افتخارات

 

تنها مرکز تصویربرداری پزشکی در ایران که موفّق به دریافت 4 استاندارد بین المللی شده است

 

 

ISO: International Organization for Standardization                                                                                 

 

 

بنیان گذاری: 23 فوریه 1947
گونه: NGO
هدف: تعیین و تشریح استانداردهای بین المللی جهت هماهنگی و یکپارچه سازی استانداردهای متفاوت جهان، ایجاد تسهیلات در تجارت بین المللی، حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و توسعه همکاری های علمی، تکنولوژیکی، اقتصادی و ...
جایگاه: ژنو سوییس
گستره کاری: بین المللی
تعداد اعضاء: 157
زبان رسمی: انگلیسی، فرانسوی
رئیس: دبیرکل    
وب گاه: www.iso.org

www.iso.org

        

ISIRI:Institute of Standards & Industrial Research of Iran                                                                                   

 

مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در سال 1339 تاسیس شد و در همان سال به عضویت سازمان بین المللی استاندارد(ISO) درآمد. در تدوین استانداردهای ملی ایران ضمن توجه به شرایط کلی و نیازمندی های خاص کشور، از آخرین پیشرفت­ های علمی، فنی و صنعتی جهان و استانداردهای بین المللی بهره ­گیری می شود. استاندارد ایران به عنوان عضو اصلی سازمان های ISO، کمیسیون بین­ المللی برق (IEC: International Electrical Commission))، سازمان بین­ المللی اندازه ­شناسی قانونی(OIML: International Organization for Legal Metrology) و تنها رابط کمیسیون کدکس غذایی (CAC: Codex Alimentarius Commission) در کشور فعالیت می­کند. این مؤسسه در تهران بوده و وب­گاه آن www.isiri.org است.

                                  

           ISO 9001:2008     (QMS):Quality Management System                                                                  

 

استاندارد مدیریتی است که مبانی یک سامانه مدیریت کیفیت را بیان می­کند. به عبارت دیگر استاندارد محصول یا خدمات نیست بلکه راهکارهای اجرایی برای رسیدن به کیفیت مناسب خدمات و رضایت مصرف کننده را ارائه می­کند.
 

 

ISO 14001:2004     (EMS):Environment Management System                                                        

 

این استاندارد در ارتباط با مدیریت محیطی است و با اجابت قوانین رسمی دولت‌ها و جهان، برای کمک به شرکت  در به حداقل رساندن نارسایی‌ها و صدمات به محیط جهت حفظ محیط زیست گام برمی­دارد.

 

          ISO 18001:2007     (OHSAS):Occupational Safety & Healthy Management System                          

 

این استاندارد در ارتباط با نيازمندي­هاي نظام مديريت ايمني و بهداشت حرفه­ اي است  تا يك سازمان بتواند به خوبي مخاطرات مربوط به ايمني و بهداشت شغلی کارکنان را كنترل كند و يك محيط سالم و ايمن كاري را به وجود آورد و عملكرد خود را بهبود بخشد.

 

ISO 10002:2004                                                                                           

 

فرآیند رسیدگی به شکایات مرتبط با خدمات سازمان از جمله برنامه ­ریزی، طراحی، اجرا، نگهداری و بهبود این فرآیند در محدوده  این استاندارد است. بهتر است از آن به عنوان یکی از فرآیند‌های سیستم مدیریت کیفیت استفاده کرد. این استاندارد در خصوص اختلاف‌هایی که به بیرون از سازمان ارجاع گردیده و توسط مراجع ذی صلاح پیگیری می‌شوند یا برای اختلاف‌های مربوط به جذب نیرو کاربرد ندارد.

به سه استاندارد سیستم مدیریت کیفیت، زیست محیطی و ایمنی و بهداشت حرفه­ای، سیستم مدیریت یکپارچه (IMS: Integrated Management System) گفته می شود.

 

تاریخ ثبت: ۱۳۹۳,۰۴,۲۳
بازدید: 10112